Морські поставки LPG до Польщі у 2022 році збільшились до рекордного рівня – понад 1 млн т, повідомляє Argus з посиланням на дані Vortexa. 

Зокрема, поставки LPG в порт Гданську минулого року зросли на 43% порівняно з 2022 роком, до 617 тис. т. Імпорт через термінал в Щецині, яким керує Orlen Paliwa (“дочка” PKN Orlen), зріс на 64%, до майже 248 тис. т. Поставки пропан-бутану на термінал Alpetrol в Гдині, який служить центром для спотових закупівель скрапленого газу, збільшився на 57%, до понад 148 тис. т. 

Згідно з даними Vortexa, Швеція минулого року зміцнила свої позиції як головного постачальника LPG до Польщі по морю. Імпорт зі Швеції збільшився на понад 55%, до приблизно 688 тис. т. Тим часом частка Росії в структурі морських поставок скоротилася вдвічі: з 4,5% у 2021 році до 2,2% у 2023 році. Зазначається також, що у 2019 році на РФ припадало 59% морських поставок пропан-бутану до Польщі.

Як повідомлялося раніше, Польща в І кв. залишалася найбільшим імпортером LPG з Росії. Тим часом Країни Балтії пропонують заборону на імпорт російського LPG в 11-му пакеті санкцій ЄС проти РФ.

За дослідженням НафтоРинку, саме Польща стала найбільшим транзитером російського газу до України. Крім того, аналітики НафтоРинку дослідили, яким чином російський газ потрапляв до України з казахськими паспортами.