Угорська нафтогазова компанія MOL почала транспортувати сиру нафту з Азербайджану на нафтопереробний завод Slovnaft у Братиславі, повідомляє хорватське видання Index.hr з посиланням на заяву компанії.

Група MOL купує сиру нафту, видобуту на родовищі Азери-Чираг-Гюнешлі в Азербайджані, де компанія володіє 9,57% акцій. В MOL назвали ці поставки історичним кроком з диверсифікації, а також підкреслили, що постачання є історично важливим, оскільки компанія бере участь у видобутку нафти і переробляє її на власному НПЗ. 

MOL заявляє, що нафта транспортуватиметься з Сангачальського терміналу поблизу Баку до Джейхана по трубопроводу BTC, у якому група MOL має 8,9% акцій.

Танкер Seavelvet доставить перші 90 тис. нафти з порту Джейхан у Туреччині в порт Омишаль в Хорватії, а потім через Адріатичний трубопровід вона надходить на НПЗ Slovnaft у Словаччині. 

Як зазначає MOL, поставка азербайджанської нафти сталася після успішного випробування кількох типів нафти з Близького Сходу та Каспійського регіону на нафтопереробному заводі Slovnaft і є ще однією важливою віхою на шляху Групи MOL. 

«Прибуття цієї партії сирої нафти Azeri Light є визначною подією для нас, оскільки це додатково демонструє нашу гнучкість у закупівлі сирої нафти», – сказав виконавчий віце-президент з нафтопереробних заводів і маркетингу в MOL Group Габріель Сабо.

В MOL також заявили, що вони продовжують імпорт російської сирої нафти REBCO через трубопровід «Дружба», оскільки вважають, що найкращий спосіб гарантувати безпеку постачання палива в регіоні Центральної та Східної Європи – це зберегти традиційні канали постачання та створювати нові.

Як повідомляв НР минулого місяця, НПЗ Slovnaft у Братиславі переробив першу партію нафти з Саудівської Аравії.