ТОВ «ОДЕСА ОІЛ» через суд зобов’язало ДПС видати ліцензію на зберігання та роздрібну торгівлю пальним. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

ТОВ «ОДЕСА ОІЛ» (власник – Лілія Нейміллер; директор – Кирило Лебзяк) у червні цього року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправною відмову у видачі Товариству ліцензій на право зберігання, роздрібної торгівлі пальним за адресами місць торгівлі (вул. Чорноморська, 102, смт Великодолинське; траса Одеса-Рені, 128 км, Білоліська с/р, Одеська обл.) та зобов’язання видати відповідні ліцензії.

 Позовні вимоги обґрунтовані неправомірністю відмови у видачі вказаних ліцензій через відсутність у складі поданих для отримання ліцензій документів – актів вводу в експлуатацію об’єкта або актів готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів зазначених у місці у місці роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального та роздрібної торгівлі пальним. 

Позивач зазначив, що вказані вище АЗС є рухомим майном, не пов’язаним із земельною ділянкою фундаментами, яке не може бути введено в експлуатацію згідно містобудівного законодавства. Зазначені АЗС являють собою модульну установку заводського виготовлення, яка може бути вільно переміщена за допомогою вантажно-транспортних засобів без втрати функціонального призначення, що підтверджуються технічною документацією. 

У ході судового розгляду відповідачем не спростовані доводи позивача, що розміщення вищезазначених резервуарів та вузла обліку не є об’єктами, що підпадають під визначення об’єктів завершеного будівництва в зв’язку з тим, що будь-яких будівельних робіт щодо їх створення не здійснювалось, а тому не потребують отримання дозволу на будівництво та подальше введення в експлуатацію. 

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі. Так, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.09.2023 спірну відмову визнано протиправною та зобов’язано ГУ ДПС в Одеській області видати ТОВ «ОДЕСА ОІЛ» відповідні ліцензії. Крім того, за рахунок ДПС стягнуто судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 5,4 тис. грн. Не погодившись із зазначеним, ГУ ДПС в Одеській області звернулось до П’ятого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, яка станом на зараз перебуває на розгляді.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.