Оголошена в Росії мобілізація, перша з часів Другої світової війни, робить потребу в обмеженні цін на російську нафту ще більш актуальною, адже необхідно якнайшвидше скоротити надходження «кривавих грошей» на підтримку війну в Україні, сказав Reuters старший радник президента України з економічних питань Олег Устенко під час візиту до Берліна.

«Росія йде в останній бій, тому ми маємо бути ще більш згуртованими, в тому числі щодо санкційної політики», - сказав Устенко. «Нам потрібно скоротити надходження кривавих грошей режиму, які вони використовують, щоб убивати наших людей», - додав він.

Велика сімка (G7) намагається знайти способи обмежити прибутки Росії від експорту нафти після її вторгнення в Україну в лютому. G7 сподівається скоротити їх за допомогою обмеження цін на російську нафту, яке вона хоче запровадити до 5 грудня, коли наберуть чинності нові санкції Європейського Союзу, що забороняють морський імпорт російської нафти.

"Ми досить швидко рухаємося з механізмом обмеження цін, обговорення майже завершені", - сказав Устенко.

Росія пообіцяла припинити продажі в країни, які вводять механізм обмеження цін. Устенко сказав, що не вірить, що це може бути реалізовано. "У росіян не буде іншого виходу, окрім як слідувати єдиним правилам, які діють на ринку", - сказав він.

Як повідомляв НР, сенатори Кріс Ван Холлен і Пет Тумі представили законопроєкт про введення додаткових санкцій щодо фінансових установ, які обслуговують операції з російською нафтою і нафтопродуктами, зокрема, видають кредити, страхують вантажі і т.п. Однак ці санкції застосовуватимуться лише в разі, якщо російська нафта продаватиметься за цінами, що перевищуватиме встановлений G7 ліміт.