1 лютого, 2024, 11:10

«Укрнафта» досягла компромісу з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) у справі про передачу їй арештованих АЗС Glusco: держкомпанія перерахувала до бюджету 21 млн грн і готується прийняти в своє управління ці активи.

«Обидві сторони досягли компромісу, і від цього виграла державна скарбниця та, відповідно, держава та народ України», — прокоментувала очільниця АРМА Олена Дума. Відповідно, АРМА відкликало свою ініціативу перед Кабінетом Міністрів України розірвати договір з «Укрнафтою» на управління мережею заправок Glusco. 

Також «Укрнафта» та АРМА підписали  спільну заявку на концентрацію на адресу Антимонопольного комітету України. Після отримання згоди цього державного органу «Укрнафта» зможе розпочати фактичне управління АЗС Glusco.

Нагадаємо, раніше арештованим майном колаборанта Віктора Медведчука управляла компанія «Нафтогаз Ойл Трейдинг» (НОТ), яка отримала в управління автозаправні комплекси та об’єкти нерухомості 13 травня 2022 року (розпорядження КМУ № 385-р). 

Після проведеної у 2023 році перевірки Нацагентство заявило про неефективність управління активами Glusco та звернулось до Кабміну з пропозицією змінити управителя. 12 вересня 2023 Кабмін погодився з пропозицією АРМА передати за спеціальною процедурою активи Медведчука «Укрнафті» (розпорядження № 797-р). 27 вересня 2023 року Агентство підписало договір управління із зазначеним підприємством. Однак акти прийняття не були підписані. За даними НафтоРинку, причиною цього стала позиція АМКУ.

Нагадаємо також, «Нафтогаз Ойл Трейдинг», не погодившись із діями АРМА, подала судовий позов та програла суд у першій інстанції. Проте НОТ, яка вклала у відновлення мережі значні кошти, планує захищати свої права й надалі. Станом на січень 2024 р. НОТ відновила роботу 83 АЗС, які працюють під брендом U.GO, продовжуючи це робити після політичних заяв АРМА. Крім того, у «Глуско» орендують 31 станцію оператори WOG, ОККО, KLO та «БРСМ-Нафта» — переважно в Києві.