Мережа АЗС Esso почала продажі нового біодизелю Esso Supreme 25% на 20 АЗС на південному сході Великобританії, повідомляє Forecourt Trader. 

Пальне на 25% виготовляється з гідроочищеної рослинної олії. В якості сировини використовується відпрацьована кулінарна олія, яка переробляється на компонент пального і змішується зі звичайним дизелем. Це пальне має на 15% нижчі викиди парникових газів, ніж звичайне дизельне паливо Esso.

Продажі біопального на АЗС почалися в рамках пілотного проєкту. Про плани розвитку цього напрямку компанія поки не повідомляє. Загалом ExxonMobil планує інвестувати в проєкти зі зниження викидів $15 млрд до 2027 року.

Нове пальне можна використовувати в усіх дизельних двигунах, сумісних з паливом B7.  В Esso стверджують, що це перше біодизельне пальне, яке продається на АЗС Великобританії.

Esso в 2025 році планує виробляти понад 40 тис. барелів на добу пального з низьким рівнем викидів, а до 2030 року - 200 тис. барелів на добу. Компанія вважає, що це допоможе скоротити викиди CO₂ більше ніж на 25 млн т.