Угорська нафтогазова група MOL заявила, що у вихідні майже по всій її мережі АЗС були проблеми з наявністю пального, оскільки на тлі дефіциту населення почало запаситися бензином, і попит зріс.

«На вихідних продажі пального зросли більш ніж у півтора рази відносно нормальної ринкової ситуації, - заявили в MOL. - Почалася паніка, бо багато хто накопичує запаси, що призвело до часткового дефіциту майже на всій нашій мережі АЗС».

Основною причиною дефіциту пального в Угорщині є відсутність імпорту, повідомила MOL електронною поштою у відповідь на на запит Reuters. Іноземні гравці скоротили поставки палива до Угорщини після того, як минулого року уряд обмежив ціни на бензин і дизельне пальне. Журналіст Reuters повідомив, що на деяких автозаправних станціях у Будапешті закінчилося пальне, але на інших бензин можна було купити.

В MOL також розповіли, що спеціалісти компанії безперервно працюють над тим, аби закінчити плановий ремонт обслуговуванням Дунайського нафтопереробного заводу і запустити завод на повну потужність. Ян повідомляв НР, зараз він працює на 50-55% потужності.

Ситуація з дефіцитом поставок погіршилася після того, як MOL оголосила, що з 20 листопада припиняє поставки пального 251 оператору АЗС в Угорщині. Компанія заявила, що не постачає бензин і дизпаливо невеликим операторам АЗС, перед якими у неї немає юридичних зобов’язань про продаж пального.

Обмеження цін на пальне було введено в листопаді минулого року, оскільки вартість пального почала зростати ще до вторгнення Росії в Україну. В MOL ще в липні попереджали, що держрегулювання цін на пальне призведе до дефіциту.

Термін дії обмежень закінчується наприкінці грудня. Уряд заявив, що вирішить, чи продовжувати держрегулювання, на основі інформації від MOL про те, чи здатна компанія забезпечити поставки.