Єменські повстанці-хусити, яких підтримує Іран, погрожують нафтовим компаніям в ОАЕ та Саудівській Аравії, повідомляє Platts з посиланням на заяву військового речника єменських повстанців від 2 жовтня. Це сталося після того як США ввели додаткові санкції щодо експорту нафти з Ірану. 

«Якщо коаліція Саудівської Аравії та Еміратів продовжуватиме позбавляти єменський народ доступу до ресурсів, наші військові сили можуть, з Божою допомогою, позбавити їх цих ресурсів», - написав Ях’я Сарі у Twitter. Він також написав, що єменські збройні сили дають нафтовим компаніям, що працюють в ОАЕ і Саудівській Аравії, час і можливість організувати свій вихід з цих ринків.

Як повідомляв НР, Сполучені Штати минулого тижня наклали санкції на компанії, які вони назвали причетними до торгівлі іранською нафтою та нафтохімічною продукцією, тиснучи на Тегеран, який намагається відновити ядерну угоду 2015 року. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен в окремій заяві повідомив, що Держдепартамент включив до списку дві китайські компанії: Zhonggu Storage and Transportation Co Ltd та WS Shipping Co Ltd. Блінкен звинуватив Zhonggu Storage and Transportation Co Ltd в експлуатації комерційного сховища іранської нафти, а WS Shipping Co Ltd у тому, що вона керувала судном, яке транспортувало іранські нафтопродукти. 

Міністерство фінансів США також наклало санкції на мережу компаній, нібито причетних до продажу продуктів іранської нафтохімії та нафтопродуктів до Південної та Східної Азії. Мова йде про іранських брокерів і підставні компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах, Гонконгу та Індії.

Бойовики Хуси, які ведуть війну з Саудівською Аравією з 2014 року, раніше взяли на себе відповідальність за кілька нападів на енергетичну інфраструктуру Саудівської Аравії, включаючи трубопроводи та нафтопереробні заводи, а також атакували судна в Червоному морі.

Попередні атаки єменських зуситів на енергетичну інфраструктуру в Саудівській Аравії та ОАЕ, двох найбільших виробниках ОПЕК, сприяли різкому зростанню цін на нафту.

Найгучніша атака сталася в 2019 році в Саудівській Аравії, коли безпілотники вдарили по гігантському нафтопереробному заводу Abqaiq компанії Saudi Aramco, що призвело до скорочення світових поставок нафти приблизно 5% та різкого зростання цін.

ОАЕ - союзник Саудівської Аравії у війні в Ємені - опинилися під ударами бойовиків на початку 2022 року, коли хусити у січні  заявили про напад на нафтобази, що належать Abu Dhabi National Oil Co., найбільшому виробнику енергії в ОАЕ.

Після серії інцидентів у березні Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії заявило, що королівство "не несе відповідальності за будь-який дефіцит поставок нафти на світові ринки у світлі атак на його нафтові об'єкти".