4 липня, 2022, 13:10

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор минулої п’ятниці офіційно відкрив великий новий нафтопереробний завод - знаковий проект, який має допомогти країні подолати залежність імпорту бензину та дизельного пального, повідомляє Reuters.

Нафтопереробний завод Olmeca потужністю 340 тис. бар.добу (16,9 млн т/р.) належить мексиканській державній нафтовій компанії Pemex. стане найбільшим в країні. Завод був офіційно відкритий, але ще не почав переробку нафти. Його побудовано неподалік від порту Дос Бокас на узбережжі Мексиканської затоки, у рідному штаті президента Обрадор, який лобіював цей проєкт.

У своїй промові Лопес Обрадор розкритикував попередні уряди за те, що вони не змогли побудувати новий нафтопереробний завод протягом майже чотирьох десятиліть. «Протягом усього цього часу вони робили ставку на експорт нафти, а потім купували бензин, дизель та інше пальне в інших країнах», - сказав Лопес Обрадор.

Офіційні особи заявили, що НПЗ, швидше за все, не зможе почати виробництво моторного палива до 2023 року, оскільки після завершення будівництва потрібні місяці випробувань. Двоє людей, знайомих із ситуацією, нещодавно повідомили Reuters, що новий нафтопереробний завод запрацює на повну потужність лише у 2025 році.

Цей проєкт критикували за завищену вартість будівництва. Сам Обрадор нещодавно визнав, що об’єкт обійдеться в $11-12 млрд, що значно перевищує початковий бюджет, який становив $8 млрд. У квітні джерела, близькі до проекту, повідомили Reuters, що НПЗ коштуватиме щонайменше $14 млрд, а інші аналітики вказували, що остаточна ціна може бути на кілька мільярдів доларів вища.