20 лютого, 2024, 17:45

ТОВ «ІМЕКС-КАПІТАЛ» не стягнуло через суд з ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» 17 млн грн боргу за договором поставки пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

ТОВ «ІМЕКС-КАПІТАЛ» (власник та директор  – Анастасія Янева) у серпні 2023 року звернулось до суду з позовом до ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» (власник – Олег Серовський; директор – Інна Гапонова) про стягнення 17 млн грн грн, з яких: 9,8 млн грн заборгованості за фактично поставлений товар, 7,2 млн грн штрафні санкції за договором. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ТОВ «УДГ ТРЕЙДИНГ» (власник та директор – Юлія Байрак) (цедент) та ТОВ «ІМЕКС-КАПІТАЛ» (цесіонарій, позивач) укладено договір відступлення права вимоги (цесії), відповідно до умов якого цедент відступає цесіонарієві, а цесіонарій набуває право вимоги і стає кредитором за договором поставки між цедентом і ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» (відповідач). 

Так, цедент у листопаді 2022 року повідомив повідомив відповідача про відступлення права вимоги за договором поставки. Враховуючи те, що цедентом та позивачем не розмежовано, за якими саме поставками і додатковими угодами передані права вимоги, суду не вбачалось можливим встановити обсяг переданих позивачу прав у зобов'язанні та строки виконання зобов'язань відповідачем. Як наслідок, рішенням Господарського суду Запорізької області від 26.12.2023 ТОВ «ІМЕКС-КАПІТАЛ» відмовлено у задоволенні позову.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.