20 листопада, 2023, 09:30

Ukrainian Business Award разом з  LOOQME провели дослідження медіаактивності десяти українських АЗС протягом липня-вересня 2023 року, йдеться в матеріалі RAU. Аналітики   проаналізовали майже 20 тис. згадувань із загальним охопленням понад 30 млн у всеукраїнській і регіональній пресі, інтернеті, на телебаченні, радіо та в інформагентствах. Аналізували такі компанії: ОККО, WOG, Ukrnafta, SOCAR, Shell, БРСМ-Нафта, UPG, KLO, Amic, Parallel.

Не всі публікації про українські АЗС були позитивними. Загалом частка матеріалів із негативною тональністю склала 3,5%. Здебільшого вони стосувалися якості пального, перевірки від регуляторів та бізнесу, пов’язаного з росією. Найбільша частка негативних згадок була у компанії Shell (10,03%). Тоді як медіаполе компаній WOG, UPG та Amic складалося лише з нейтральних та позитивних згадок.

Переважно про АЗС писали національні ЗМІ, трохи менше – маловідомі медіа та медіа з українського топ-100. Щодо регіональних ЗМІ, то в переліку згадок лідирують медіа Одещини та Дніпропетровщини. Понад 95% – це згадки в інтернет-виданнях, 4,2% – в матеріалах інформагентств.

Пік згадувань усіх АЗС припав на липень та серпень. Це зумовлено поверненням акцизу на пальне, а відповідно – й підвищенням цін, про яке писали медіа впродовж двох місяців. Цікаво, що навіть компанії з невеликою кількістю згадок в серпні наростили присутність у медіа за рахунок ситуації на ринку. Так, БРСМ та Amic у серпні мали вдвічі більше згадок, ніж у липні, йдеться в дослідженні. 

Водночас сюжети та статті про підвищення цін на пальне «зрівняли» у медіастатусі різноманітні АЗС, адже у понад 89% згадок бренди мали лише другорядні та епізодичні ролі.