Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) різко підвищило свій прогноз зростання попиту на нафту цього року. Там вважають, що внаслідок настабільних поставок російського природного газу до Європи та високих світових цін на нього в багатьох країнах почнуть спалювати більше нафти для виробництва електроенергії.

У своєму щомісячному звіті про ринок нафти МЕА прогнозує зростання попиту на нафту в 2022 році на 2,1 млн барелів на добу, що на 380 тис. барелів на добу більше, ніж очікувалось у червні. Як вважають в МЕА, промислові споживачі в Європі вже почали переходити з газу на нафту. Уряди країн намагаються скоротити споживання природного газу на тлі високих цін та нестабільних поставок з Росії. Споживання нафти також зростає на Близькому Сході, де жахлива спека спричинила раптове збільшення попиту на електроенергію.

В МЕА також заявили, що попит на автомобільне пальне в І півріччі виявився кращим, ніж очікувалося, однак з липня спостерігається різке падіння. Аналітики агенції вважають, що цей тренд продовжиться, і зростання споживання нафти, яке на початку року становило 5,1 млн барелів на добу (у порівнянні з показниками 2021 року) впаде до 100 бар. барелів на добу в ІV кварталі.

Окрім того, МЕА трохи знизило свій прогноз зростання попиту на нафту в 2023 році: з 2,14 млн барелів на добу до 2,1 млн барелів на добу.