10 серпня, 2022, 10:30

У вівторок на Кубі почалися масові відключень електроенергії через найбільшу пожежу в історії країни, яка знищила 40% головного сховища нафтопродуктів на острові, повідомляє Reuters. 

За словами очевидців, бурхливе полум’я, яке з п’ятниці охопило чотири резервуари на нафтобазі в порту Матансас, згасло, а густий чорний дим, який піднімався з цього району, став сірим.

Матансас є найбільшим портом Куби, через який імпортується сира нафти та паливо. Кубинська високосірчаста нафта, а також мазут і дизельне пальне, що зберігаються в Матансасі, в основному використовуються для виробництва електроенергії.

У п'ятницю ввечері блискавка влучила в один з резервуарів для зберігання пального. У неділю вогонь поширився на другий, а в понеділок охопив територію з чотирма  ємностями. Пожежа супроводжувалося сильними вибухами і її не вдавалосяґ загасити протягом декілької днів, незважаючи на зусилля місцевих пожежників за підтримки понад 100 мексиканських і венесуельських борців з вогнем.

У вівторок вранці до гасіння вогню приєдналися вертольоти разом із пожежним катером, надісланим Мексикою. Один пожежник загинув і 14 зникли безвісти в суботу, коли вибухнув другий резервуар, повідомила влада у вівторок, виправивши попередню цифру про 16 зниклих безвісти.

Офіційні особи не повідомляють, скільки палива було втрачено під час пожежі, яка знищила чотири резервуара. Влада заявила, що нафта не забруднила затоку Матансас, проте попросила жителів аж до Гавани носити маски та уникати кислотних дощів через величезний стовп диму, який утворила пожежа.