15 вересня, 2023, 12:15

Найбільший у світі морський вантажоперевізник датська компанія Maersk запустило в експлуатацію своє перше судно, що працює на біопаливі. Про це йдеться у відеопрезентації компанії на YouTube. 

У судна два двигуни: один – звичайний дизельний, а другий – працює на метанолі. У Maersk заявляють, що під час руху на такому паливі судно виділяє на 100 т вуглекислого газу на день менше, ніж при роботі на дизелі. 13 вересня судно здійснило перший вихід у море в районі Копенгагена.

В компанії кажуть, що це перший у світі контейнеровоз, що працюватиме на метанолі. Maersk замовила судно 2021 року. За словами гендиректора компанії Вінсента Клерка, тоді воно було першим судном такого роду. Відтоді різні компанії замовили 125 подібних суден. У самої Maersk до 2024 року має бути вже 25 таких суден. 

8 вересня Maersk повідомила, що підписали угоду з Equinor про поставки зеленого метанолу для свого нового судна протягом перших місяців його експлуатації з вересня 2023 року та в першій половині 2024 року.

Судно працюватиме у Північній Європі в Балтійському морі, а заправлятиметься метанолом в Роттердамі у Нідерландах.

У четвер відбулася офіційна церемонія запуску судна за участі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, в ході якої танкер отримав назву Laura Mærsk.