Новий прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс 7 вересня пообіцяла підтримувати розробку нових нафтогазових родовищ в Північному морі та підтвердила свої плани щодо скорочення податків, повідомляє Platts. Зокрема, пані Трасс заявила, що прагне забезпечити поставки вуглеводнів у довгостроковій перспективі та не підтримує запровадження непередбачуваних податків.

«Ми не можемо легко впоратися з сьогоднішньою проблемою... Що нам потрібно зробити - збільшити постачання енергії в довгостроковій перспективі. Ось чому ми збільшимо поставки з Північного моря... Ось чому ми будемо будувати більше ядерних електростанцій...Тому ми продовжимо постачати енергоносії, а також допомагатимемо людям пережити зиму», - сказала Ліз Трасс у своєму першому зверненні до парламенту з моменту вступу на посаду прем'єр-міністра. 

«Ми будемо розвивати нашу економіку шляхом залучення інвестицій... Я проти податку на надприбуток. Я вважаю, що неправильно відмовляти компанії від інвестування у Великій Британії саме тоді, коли нам потрібно розвивати економіку», - додала Трасс, відповідаючи на запитання, чи слід використовувати «надприбутки» нафтових компаній для субсидій та заморожування тарифів на енергоносії.

Уряд Бориса Джонсона, в якому Трасс була міністром закордонних справ, запровадив «збір з енергетичних надприбутків», підвищивши податкове навантаження на нафтогазові компанії з 40% до 65%. 

Промислова група Offshore Energies UK (OEUK) 7 вересня заявила, що їй відомо про проекти в Північному морі з загальними запасами вуглеводнів обсягом 4 млрд барелів нафтового еквівалента. однак для їх розробки потрібно £26 млрд ($30 млрд) інвестицій. 

У 2021 році у Великій Британії було пробурено лише п’ять розвідувальних свердловин - рекордно низький показник - і цього року очікується така ж кількість, додали в OEUK. «За останні 50 років відбулося кілька змін у системі оподаткування, майже всі вони призвели до зменшення інвестицій. Кожного разу уряду Великобританії доводилося певним чином відступати, оскільки він визнає важливість видобутку», - кажуть в OEUK. «Потрібно взяти на себе зобов’язання скасувати податок на надприбуток щонайпізніше до 2025 року та співпрацювати з сектором, щоб відновити довіру інвесторів», - додав виконуючий обов’язки генерального директора OEUK Майкл Толен.

Видобуток нафти в Північному морі впав на 17% у 2021 році, до рівня нижче 900 тис. барелів на добу, але дещо стабілізувався в 2022 році, тоді як видобуток газу в першій половині 2022 року зріс на 26% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року частково завдяки новим проєктам. За рахунок власного видобутку у 2021 році Британія задовольняла 38% своїх потреб у газі та 82% потреб у нафті.

Уряд Джонсона призупинив процес видачі нових ліцензій на розробку родовищ у Північному морі в 2020 році в рамках підготовки до кліматичних переговорів COP26. Однак очікується, що Трасс виконає свої обіцянки щодо відновлення ліцензування.