26 червня, 2024, 17:45

ТОВ «Люкс Трейд Ресурс» скасувало через суд 84,2 тис. грн штрафу за несвоєчасне повернення авансу та порушення граничних строків розрахунків. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

 ГУ ДПС у Волинській області провело перевірку ТОВ «Люкс Трейд Ресурс» (власник та директор – Андрій Корольчук) з питань дотримання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій. За результатами перевірки складено акт, яким встановлено порушення Товариством положень Закону України «Про валюту і валютні операції» та постанови Правління Національного банку України «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» в частині несвоєчасного повернення авансу в сумі 66,9 тис. доларів США по контракту, укладеному ТОВ «Люкс Трейд Ресурс» з нерезидентом BG BULMARKET DM EOOD, 100 TUTRAKAN BLVD, 7000 RUSE BULGARIA, кошти повернуто 30.11.2022, чим порушено граничні строки розрахунків: на суму 31,9 тис. доларів США – 18.11.2022. на суму 35 тис. доларів США – 19.11.2022. Предмет контракту – скраплений газ. На підставі вказаного контролюючим органом до Товариства застосовано пеню за порушення строку розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 84,2 тис. грн. 

Товариство оскаржувало спірне рішення в адміністративному порядку, проте податкове рішення було залишено без змін, а скаргу – без задоволення. Вважаючи винесене податкове рішення протиправним, ТОВ «Люкс Трейд Ресурс» звернулось з відповідним позовом до суду. 

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про відсутність у контролюючого органу підстав для нарахування Товариству у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), а саме з 19.11.2022 по 30.11.2022, пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.04.2024 визнано протиправним та скасовано спірне ППР. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Волинській області стягнуто судові витрати в загальному розмірі 2,7 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.