На ТОВ «ЛЮКС ТРЕЙД РЕСУРС» неправомірно накладено 500 тис. грн штрафу за зберігання пального без ліцензії. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.     

Працівниками ГУ ДПС у Житомирській області проведено перевірку ТОВ «ЛЮКС ТРЕЙД РЕСУРС» (власник та директор – Андрій Корольчук) з питань дотримання вимог законодавства в частині обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального за адресою місця провадження оптової торгівлі пальним – м. Луцьк. За наслідками проведеної перевірки контролюючим органом прийнято ППР про застосування фінансових санкцій в розмірі 500 тис. грн (в частині зберігання пального без наявності ліцензії). 

Товариство в адміністративному порядку подало скаргу до ДПС України, яке залишило її без задоволення за результатами розгляду. Вважаючи рішення контролюючого органу про застосування фінансових санкцій протиправним, ТОВ «ЛЮКС ТРЕЙД РЕСУРС» звернулось з позовом до суду. 

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 22.06.2023 позов задоволено. Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з  того, що у  ТОВ «ЛЮКС ТРЕЙД РЕСУРС» відсутнє місце оптової торгівлі пальним та є ліцензія на оптову торгівлю без місць, що зумовило необхідність зберігання такого пального у суб'єктів господарювання, які мають відповідні потужності та ліцензії. 

Також суд дійшов висновку, що висновки контролюючого органу, зроблені під час перевірки, про зберігання позивачем пального без отримання відповідної ліцензії, не підтверджені належними та допустимими доказами. 

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, вважав, що судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права, а також не досліджено обставини, що мають значення для справи. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.02.2024 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Житомирській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.