ЛУКОЙЛ реалізував проєкт будівництва Комплексу переробки нафтових залишків (КПНЗ) на Нижньогородському нафтопереробному заводі у Кстово. Церемонія запуску комплексу потужністю 2,1 млн т/рік відбулася 9 листопада, повідомляє російське видання Neftegaz. 

КПНЗ дає можливість переробляти сировину, що складається з вакуумного залишку з існуючих установок первинної переробки нафти та отримуючи додаткові обсяги сировини для виробництва моторного пального. Комплекс збільшить глибину переробки на Нижньогородському НПЗ з 80% до 97%, а вихід світлих нафтопродуктів - з 63% до 74%. Обсяги виробництва дизельного пального класу Євро-5 можуть зрости на 1,1 млн т/рік, а частка мазуту - зменшиться до 4% або нижче.

До складу комплексу входять установка уповільненого коксування потужністю 2,11 млн т/рік, комбінована установка гідроочищення дизельного палива та бензину з блоком каталітичного риформінгу потужністю 1,5 млн т/рік, газофракціонуюча установка потужністю 425 тис. т/рік та інше. Будівництво КПНЗ почалось у 2018 р. В ньому щодня було задіяно до 7 тис. осіб.