Російський «Лукойл» минулого тижня перезапустив ключову установку на своєму Волгоградському нафтопереробному заводі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела в галузі.

Волгоградський НПЗ — найбільший на півдні Росії, потужність якого становить близько 300 тис. барелів на добу. Він був зупинений на початку цього місяця після пошкодження в результаті атаки безпілотника. За словами місцевих чиновників, завод загорівся 12 травня після удару дрона. Джерела повідомили, що в результаті атаки було пошкоджено установку первинної переробки нафти АВТ-1.

Водночас агентство «РБК-Україна» повідомляло з посиланням на свої джерела у розвідці, що на заводі зазнали пошкоджень установки первинної переробки нафти АВТ-1 і АВТ-6.

Це вже третя атака на це підприємство цього року. Нагадаємо, НПЗ «Лукойла» у Волгограді горів після атаки українського безпілотника в ніч на 3 лютого.

За інформацією Reuters, потужність установки АВТ-1 становить 18 590 тонн нафти на добу, а річний обсяг виробництва — 6,5 млн тонн нафти, або 130 тис. барелів на добу. На неї припадає 43% потужностей НПЗ з первинної переробки нафти. Ця установка забезпечила 49% фактичної переробки нафти в першому кварталі 2024 року.