17 березня, 2023, 16:20

ЛУКОЙЛ обговорює з Республікою Конго можливість входження в нові нафтогазові проєкти в цій країні як оператор, повідомляє російський Интерфакс з посиланням на заяву одного з топ-менеджерів компанії.

Віце-президент ЛУКОЙЛу Іван Романовський за підсумками зустрічі з міністром нафти та газу республіки Конго Бруно Жан-Рішаром Ітуа нагадав, що компанія бере участь у проекті Marine XII, оператором якого є італійська компанія Eni. "Однак ЛУКОЙЛ націлений на розвиток у Республіці Конго. І насамперед ми зацікавлені в проєктах, де ЛУКОЙЛ міг би виступити оператором. Сьогодні ми обговорили низку таких можливостей", – сказав Романовський.

Він також висловив надію, що уряд Конго підтримають входження "ЛУКОЙЛу" в нові проєкти.

Ліцензійна ділянка Marine XII площею 571 кв. км розташована на континентальному шельфі Республіки Конго, за 20 км від берега. Глибина моря в районі ділянки становить 20-90 м. У межах ділянки відкрито п'ять родовищ, доведені та ймовірні запаси (2P) яких, за даними міжнародного незалежного аудиту, оцінюються у 1,3 млрд барелів нафтового еквівалента.

У 2015 році в експлуатацію введено родовища Nene та Litchendjili, поточний добовий видобуток на яких становить 28 тис. бар. нафти та газового конденсату, а також 1,7 млн куб. м газу. ЛУКОЙЛ у 2019 році купив у New Age M12 Holdings Limited 25% частку участі в Marine XII за $800 млн. У проєкті, де оператором виступає Eni (65%), також бере участь державна компанія Societe Nationale des Petroles du Congo з часткою 10%. 

Наприкінці грудня 2022 року Eni підписала контракт з китайською інжиніринговою Wison Heavy Industry на будівництво плавучої установки зрідженого природного газу (Floating Liquefied Natural Gas, FLNG) потужністю 2,4 млн. тонн на рік у рамках проєкту Marine XII.