23 червня, 2022, 09:15

Лос-Анджелес (штат Каліфорнія) може стати першим крупним містом у світі, яке заборонить будівництво нових АЗС в рамках боротьби зі змінами клімату, повідомляє The Guardian.

Чиновники Лос-Анджелеса, другого за величиною міста США, містечка Бетлегем (штат Нью-Йорк), і регіонального району долини Комокс, Британська Колумбія, заявили, що працюють над новими правилами забудови, які заборонять розвиток інфраструктури для видобутку або дистрибуції викопного палива, зокрема і будівництво нових АЗС. «Ми припиняємо буріння нафти в Лос-Анджелесі. Ми переходимо на будівництво нових електричних станцій. І розвиваємось у напрямку сфери транспорту без викопного палива», - сказав член ради Лос-Анджелеса Пол Корец, який працює над розробкою нової екологічної стратегії розвитку. 

Минулого року місто Петалума, штат Каліфорнія, першим у світі заборонило булівництво нових АЗС. Міська рада одноголосно проголосувала за цю норму, посилаючись на своє зобов’язання зробити місто вуглецево нейтральним до 2030 року.

Відтоді рух на заборону розвивати інфраструктуру для пального ще більше зріс: сусідні міста вживають подібних заходів, а інші розробляють власну політику подолання змін клімату та поступового відмови від викопного палива. Кампанію, відому як рух за «Безпечні міста» (Safe Cities), підтримує екологічна некомерційна організація Stand.earth.

Згідно з новим звітом Safe Cities, АЗС становлять небезпеку для здоров’я та навколишнього середовища. Навіть невеликі розливи з часом можуть суттєво забруднювати ґрунт і воду.