22 березня, 2023, 11:00

Згідно з розпорядженням уряду, головою правління АТ «Укрзалізниця» строком на 2 роки призначений Євген Лященко, повідомив міністр інфраструктури, розвитку громад і територій Олександр Кубраков на своїй сторінці у FaceBook.

Міністр додав, що зараз перед Євгеном Лященком поставлені три ключові задачі: “Перша – продовження реформи УЗ, а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності. Друга – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо. Третя – вихід компанії на беззбитковість. Тут вже ухвалений План необхідних заходів та є воля на виконання”. 

До цього призначення Євген Лященко займав посаду члена правління залізниці і відповідав за фінансовий блок питань у компанії. За словами Кубракова, за рік повномасштабного російського вторгнення за безпосередньої участі Лященка було запроваджено низку революційних змін на УЗ.

“Перш за все це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень. Також важливим здобутком стало перенесення  виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму 895 мільйонів доларів. Зокрема, ці та кілька інших управлінських рішень допомогли зберегти фінансову стабільність Укрзалізниці впродовж останніх двох років”, – написав Кубраков.

За даними ЗМІ, з 2012 року Лященко обіймав посаду фінансового директора "Медіа Групи Україна". З липня 2014 року до 2019 року був директором холдингу, який входив до медіабізнесу групи SCM Ріната Ахметова. Членом правління "УЗ" Лященко став у жовтні 2021 року.