11 серпня, 2022, 12:20

Учасники угоди ОПЕК+ підвищили сукупний видобуток сирої нафти на 500 тис. барелів на добу у липні, повідомляє Argus.

Як показало опитування Argus, видобуток групи ОПЕК+ минулого місяця становив 38,7 млн барелів на добу, що на 2,75 млн барелів на добу нижче за встановлену квоту. Через низку проблем, включаючи недостатні інвестиції та саботаж, учасники угоди не можуть повернути приблизно 10 млн барелів на добу поставок нафти, які вони вилучили з ринку у травні 2020 року. 

Номінально процес повернення поставок в рамках угоди ОПЕК+ завершиться цього місяця, коли загальна квота зросте на 648 тис. барелів на добу. Окрім того, група погодилася збільшити видобуток ще на 100 тис. барелів на добу в вересні. Втім, на практиці це наврядчи станеться. 

Серед членів ОПЕК Саудівська Аравія показала найвищий місячний приріст видобутку в липні. Експорт нафти з Саудівської Аравії морем зріс більш ніж на 550 тис. барелів на добу в липні, до приблизно 7,37 млн ​​барелів на добу, згідно з попередніми даними Argus. Аналітики кажуть, що від 60 тис. барелів на добу до 120 тис. барелів на добу поставок, можливо, надходило із запасів.

Саудівська Аравія може збільшити видобуток до 11 млн барелів на добу цього місяця - рівня, якого вона досягала лише двічі в історії, показують дані Joint Oil Data Initiative (Jodi). 

Кувейт також різко збільшив експорт - до 1,86 млн барелей на добу. Лівія, яка виключена з угоди ОПЕК+, збільшила видобуток на 70 тис. барелів на добу після скасування форс-мажорних обмежень на всіх нафтових родовищах і терміналах. Відтоді видобуток та експортні поставки відновлюються. 

Низькі показники в липні продемонструвала Нігерія, видобуток якої становив 570 тис. барелів на добу нижче її квоти. 

Видобуток у Венесуелі скоротився на 60 тис. барелів на добу після того, як пожежа вивела з ладу газопровід, який веде до нафтопереробного та нафтохімічного комплексу Хосе. Аналітики стверджують, що поставки венесуельської та іранської нафти, які потрапили під санкції, починають страждати від конкуренції з російською нафтою.

Водночас видобуток нечленів ОПЕК у липні зріс на 220 тис. барелів на добу. Виробництво в РОсії зросло незначно. У липні експорт російської нафти впав на 200 тис. барелів на добу, але, здається, у серпні він відновиться, згідно з попередніми даними Vortexa.