Державна екологічна інспекція у Тернопільській області стягнула з комунального підприємства «Міськводгосп» майже 1 млн грн за шкоду довкіллю. Про це інспекція повідомила на своїй сторінці у FaceBook.

За інформацією Держекоінспекції, під час неодноразових перевірок її інспектори виявляли, що комунальне підприємство «Міськводгосп» Кременецької міської ради скидало забруднюючі речовини у річку Іква зі зворотними водами з перевищенням встановлених норм.

«За результатами проб води, відібраних у водоймі, Інспекція виявила перевищення граничного обсягу завислих речовин, азоту амонійного, фосфатів, нафтопродуктів тощо», — йдеться у повідомленні.

Держекоінспекція склала акт, на підставі якого видано припис щодо усунення виявлених порушень та надіслано претензію про відшкодування підприємством збитків, заподіяних внаслідок наднормативного скиду забруднюючих речовин в річку Іква, на суму 961 458 грн.

Проте у встановлений термін, завданих довкіллю збитків підприємство не відшкодувало. Збитки вдалося стягнути лише примусово після тривалого відстоювання інтересів держави у суді, розповіли в Держекоінспекції.