9 грудня, 2022, 09:15

У четвер ціни на нафту продовжили падати п’яту торговельну сесію поспіль попри те, що канадська компанія TC Energy повідомила про тимчасову зупинку трубопроводу Keystone в США. Трейдери впевнені, що труба невдовзі відновить роботу, але побоюються падіння попиту на пальне через уповільнення економіки. 

Ціна на нафту Brent у четвер опустилася на $1/бар., до $76,15/бар., а на американську West Texas Intermediate (WTI) - до $71,46/бар., передає Reuters. 

Канадська компанія TC Energy через виток нафти в річку Канзас зупинила свій трубопровід Keystone потужністю 622 тис. барелів на добу. По ньому канадська сира нафта з Альберти постачається на Середній Захід США та узбережжя Мексиканської затоки.

Ціни на нафту ненадовго зросли після оголошення про закриття Keystone, але настрої трейдерів швидко змінилися. Серед них зростає занепокоєння щодо уповільнення економіки та послаблення попиту на паливо в США, оскільки Федеральна резервна система планує наступного тижня знову підвищити облікову ставку.

Як повідомлялося, ціни на нафту Brent у середу впали до найнижчого рівня з початку року - $78/бар. - після того, як EIA повідомила про несподівано велике зростання запасів нафтопродуктів в США, що може свідчити про послаблення попиту на пальне.