20 травня, 2022, 14:15

Оператор АЗС GS Caltex разом із п’ятьма провідними компаніями у сфері телекомунікацій, транспорту та авіаперевезень створили в Кореї консорціум з метою виходу на ринок літаючих транспортних засобів, повідомила корейська газета The Korea Herald. Партнерами GS Caltex в проєкті стала низка корейських компаній: телекомунікаційна компанія LG Uplus, виробник безпілотників Pablo Air, авіаперевізник Jeju Air та Kakao Mobility, що створила застосунок для виклику таксі. Окрім того, до консорціуму увійшов британський виробник електричних літальних апаратів Vertical Aerospace.

Разом вони візьмуть участь у програмі K-UAM (urban air mobility) Grand Challenge під керівництвом Міністерства транспорту Кореї з метою розробки та експлуатації повітряних транспортних засобів для використання в міських умовах.

GS Caltex планує використовувати свою мережу АЗС для створення вертипортів - місць для зльоту та посадки міського літального транспорту. В компанії вважають, що навіс над станцією може бути обладнаний як майданчик для обслуговування міської авіації. 

Як пише The Korea Herald, до 2025 року в Кореї можуть з’явитися літаючі таксі або інші міські літаючі транспортні засоби. А вертипорти можуть бути облаштовані на АЗС поблизу великих міст.

Виробником літаючих транспортних засобів для консорціуму буде Vertical Aerospace, яка наразі вважається лідером в своїй галузі. Компанія вже отримала передзамовлення на 1350 електричних літаків вертикального зльоту. Тест-драйв її продуктів має відбутися на Олімпійських іграх в Парижі 2024 року.