Служба безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили схему нелегального виробництва і реалізації пального, до якої причетний кум Медведчука із Закарпаття

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Ліквідовано масштабну схему незаконного виробництва та збуту оптових партій пального на Закарпатті. За наявними даними, до організації оборудки причетний депутат облради, який у злочинному середовищі має статус кримінального авторитета.

«Він є давнім соратником і кумом Віктора Медведчука, у зв’язку з чим протягом тривалого часу очолював обласний осередок забороненої партії ОПЗЖ. Щоб приховати своє відношення до нелегального бізнесу, депутат облради напередодні повномасштабного вторгнення рф «переписав» НПЗ на підконтрольну йому компанію у Києві. У ході слідства встановлено, що директор цієї компанії налагодив нелегальний продаж дизпалива сумнівної якості з виробничих потужностей підконтрольного йому нафтопереробного заводу у м. Мукачево» – говориться в повідомленні СБУ.

НПЗ закуповував нафту в українських постачальників сировини та переробляли її на власному заводі. Пальне продавалося на АЗС у Київській, Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях без дозвільних документів і сплати податків. Організатори вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації. Під час обшуків на підпільному НПЗ виявлено понад 600 т пального та обладнання для його виробництва на загальну суму майже 150 млн грн.

Нагадаємо, на початку жовтня СБУ повідомило про затримання депутата кума Медведчука, який керував бандою рекетирів. Як повідомляють ЗМІ, вочевидь, мова йде про депутата Івана Чубірка.

Крім того, у результаті слідчих дій в офісах фігурантів знайдено:

  • комп’ютери, мобільні телефони, документи і чорнові записи із доказами незаконної діяльності;
  • печатки фірм, задіяних у злочинній схемі;
  • готівку в різній валюті на загальну суму 3,3 млн у гривневому еквіваленті

Триває слідство у межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів);
  • ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Зловмисникам загрожує до 5 років тюремного ув’язнення

Джерело: Служба Безпеки України