Колумбійська державна енергетична компанія Ecopetrol продає більше нафти в Європу, замінюючи російські поставки, але водночас бачить зростання конкуренцію за частку ринку в Азії.

Близько 40-50% видобутої Ecopetrol сирої нафти експортується до Азії цього року, то як 2021 року  цей показник становив 60%, повідомив Reuters головний виконавчий директор Ecopetrol Феліпе Байон під час енергетичної конференції APPEC 2022 в Сінгапурі. Байон сказав, що конкуренція з російською, мексиканською, канадською та венесуельською сирою нафтою в Азії зростає.

На початку цього року Ecopetrol відкрила офіс у Сінгапурі, який зосереджуватиметься на торгівлі колумбійською сирою нафтою Castilla Blend, а також вивчатиме такі сектори як виробництво водню, енергії з відновлюваних джерел, уловлювання та зберігання вуглецю.

За словами Байона, підтверджені запаси вуглеводнів Ecopetrol досягли еквівалента споживання за вісім років. «Цього року ми буримо 600 нових нафтових свердловин. Видобуток нафти зростає, і ми хочемо бути впевнені, що він продовжить зростати», - сказав він.