Видобувні компанії США минулого тижня втретє поспіль скоротили кількість нафтових і газових бурових установок в роботі, повідомляє Baker Hughes. Попри це обсяги видобутку повільно наближаються до рівня, який був до пандемії. Зокрема, наступного місяця видобуток сланцевої нафти, як очікується, досягне найвищого рівня з березня 2020 року.

Загальна кількість нафтових і газових бурових установок в роботі, що є основним показником майбутнього видобутку, за тиждень, який закінчився 19 серпня, впала в США на одиницю, до 762 од., випливає з даних Baker Hughes. Кількість бурових установок в роботі скоротилася протягом трьох тижнів поспіль вперше з липня 2020 року. Зменшення припадало на газові вишки, кількість яких спала на одну, до 159 од. Число нафтових установок залишилося без змін і становило 601 од.

Кількість бурових установок в США зростала протягом рекордних 24 місяців до липня цього року, але щотижневі збільшення були здебільшого невеликими, а видобуток нафти залишається нижчим допандемічного рівня. Багато компаній зосереджувалися на поверненні грошей інвесторам і виплаті боргів, а не на збільшенні обсягів видобутку.

Загальний видобуток у основних басейнах сланцевої нафти США у вересні зросте на 141 тис. барелів на добу, до 9,05 барелів на добу, що стане найвищим показником з березня 2020 року, очікує Управління енергетичної інформації (EIA).

З огляду на те, що ціни на нафту цього року зросли приблизно на 20%, а в 2021 році - на 55%, а також враховуючи тиск з боку уряду щодо збільшення видобутку, все більше енергетичних компаній планують збільшити капітальні витрати. Втім, аналітики стверджують, що деякі нещодавні збільшення капітальних витрат не були пов’язані зі збільшенням виробництва, а були пов’язані з підвищенням цін на труби та інше обладнання через стрімку інфляцію та перебої з поставками.