26 квітня, 2023, 13:30

Кількість імпортерів російського LPG в Україну зросла з 40-60 до повномасштабного вторгнення до 160 станом на кінець 2022 року. Про це розповів директор Української асоціації скрапленого газу (УАСГ) Станіслав Батраченко в інтерв’ю “БізнесТелеграф”.

“Скажу так: якщо до повномасштабного вторгнення було 40 імпортерів взимку і 60 влітку, то під кінець 2022 року їх було вже 160”, – сказав Батраченко, відповідаючи на питання про зростання поставок пропан-бутану з РФ.

Імпортерами можуть бути дрібні компанії-одноденки. “Якщо у вас є один чи два газовози, знаходите потрібних людей, вантажитесь в країнах Балтії або в Польщі – і ви вже імпортер”, – зазначив Батраченко.

Директор УАСГ також зазначив, що великі компанії дуже обережно ставляться до закупівель LPG, вимагаючи у постачальників додаткові документи і підтвердження походження, якщо вантаж пройшов до транзитної країни морем. 

“Ми рекомендували членам асоціації та учасникам ринку додати розділ до кожного контракту, який попереджав би про санкції щодо недостовірних даних. Але давайте зізнаємося, фактично закон не порушується, це більше питання моралі. А так, як російський ресурс не дуже популярний, то звісно він дешевший і є люди, які на це ведуться”, – додав Станіслав Батраченко.