15 березня, 2023, 15:50

Китайська державна компанія Sinopec запропонувала повністю профінансувати будівництво нафтопереробного заводу в порту Хамбантота на Шрі-Ланці, повідомляє Argus.

Представники Sinopec представили президенту Шрі-Ланки Ранілу Вікремесінгхе пропозицію, а також підтвердили свою готовність інвестувати в «імпорт, зберігання, дистрибуцію та маркетинг палива», повідомила пресслужба президента.

Очікується, що учасники давно анонсованого проєкту побудують в портовому містечку Хамбантота НПЗ потужністю 100 тис. бар./добу або вище.

China Merchants Port, дочірня компанія China Merchants, є основним власником глибоководного порту Hambantota International Port. Шрі-Ланка передала контроль над портом Китаю за договором оренди на 99 років у грудні 2017 року після того, як у неї накопичились величезні борги перед Пекіном.

У 2019 році Sinopec створив підрозділ Sinopec Fuel Oil Lanka на Шрі-Ланці та почав розглядати можливість інвестування в нафтопереробний завод у порту Хамбантота. Sinopec розпочала роботу на нафтобазі в порту Хамбантота у квітні 2020 року, заправивши своє перше судно. Цього місяця порт також отримав перший вантаж бункерного палива.

Країна споживає 110 тис. барелів пального на добу, але виробляє на старому нафтопереробному заводі Kelaniya лише близько 35 тис. барелів на добу. Шрі-Ланка повністю залежить від імпорту сирої нафти, і її неспроможність платити за неї під час триваючої валютної кризи призвела до частих зупинок Kelaniya та дефіциту палива. 

На ринку роздрібної торгівлі паливом Шрі-Ланки наразі домінують контрольована державою Ceylon Petroleum (Ceypetco) та Lanka IOC, шрі-ланкійська дочірня компанія індійського державного нафтопереробного підприємства IOC.

Представники Sinopec, а також китайської державної судноплавної компанії China Merchants перебувають з візитом на Шрі-Ланці, щоб «розширити співпрацю та подальші інвестиції в нафтову та хімічну промисловість, торгівлю, порти та промислові парки», повідомило посольство Китаю в Шрі-Ланці 12 березня.