Китайська нафтохімічна корпорація або Sinopec створила підрозділ, який займатиметься бізнесом уловлювання та зберігання вуглекислого газу, повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

Створена компанія називається Sinopec Carbon Industry Technology Co. Ltd та має статутний капітал у розмірі 2,5 млрд юанів ($352,06 млн). Sinopec Corp володіє 46% її акцій, а Sinopec Nanjing Chemical Industries Corp - 43%, йдеться в повідомленні. Серед акціонерів нової компанії є також інші дочірні підприємства Sinopec.

Штаб-квартира Sinopec Carbon Industry Technology розташована в східному місті Нанкін. Минулого місяця у східному Китаї Sinopec ввела в експлуатацію найбільше в країні підприємство з уловлювання, утилізації та зберігання вуглецю (CCUS) та планує побудувати ще два заводи такого ж розміру до 2025 року. Sinopec заявила, що має на меті вловлювати та зберігати 3 млн т CO2 на рік і утилізувати 2 млн т на рік до 2025 року.

Відповідно до національної цілі досягти піку викидів вуглецю до 2030 року та вуглецевої нейтральності - до 2060 року, китайські енергетичні компанії пообіцяли інвестувати багато мільярдів доларів у такі сектори як виробництво електроенергії з відновлюваних джерел, водневого палива та уловлювання вуглецю.