Обсяги переробки нафти в Китаї у жовтні зросли другий місяць поспіль, оскільки НПЗ країни збільшують обсяги експорту, а також завдяки запуску в роботу нового підприємства.   

У жовтні загальний обсяг нафтопереробки зріс на 0,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 58,62 млн т, що еквівалентно 13,8 млн барелів на добу. Це трохи нижче показника вересня, який  становив 13,82 млн бар./добу, повідомляє Reuters з посиланням на дані Національного бюро статистики (NBS) Китаю.  

Загалом за 10 місяців року НПЗ Піднебесної переробили 555,88 млн т нафти, або приблизно 13,35 млн барелів на добу, що на 4,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Перші вісім місяців року - з січня по серпень - обсяги нафтопереробки в Китаї були нижчими, ніж за відповідний період в 2021 році.

Китайські нафтопереробні підприємства у жовтні збільшили експорт нафтопродуктів на 13% порівняно з аналогічним місяцем минулого року - до приблизно 4,46 млн т, що є третім за обсягами показником цього року. Це сталося завдяки додатковому виділенню урядом експортних квот.

Окрім того, компанія PetroChina Guangdong Petrochemical наприкінці жовтня розпочала виробництво в тестовому режимі на новому заводі потужністю 200 тис. барелів на добу.