Китайські та індійські нафтопереробники користуються знижками на російську нафту, від якої відмовився ЄС та країни G7. І Китай, й Індія у квітні збільшили обсяги закупівель сировини з РФ до приблизно 2 млн бар./добу, повідомляє Reuters з посиланням на дані Refinitiv.

Імпорт Китаєм як морської, так і трубопровідної сирої нафти з Росії в травні досягне 2 млн барелів на добу, очікують аналітики Refinitiv. Для порівняння: в квітні цей показник становив 1,74 млн барелів на добу.

Це означає, що Росія знову обійде Саудівську Аравію та стане головним постачальником нафти до Китаю. Тим часом поставки з арабської країни скоротяться з з 2,07 млн барелів на добу у квітні до 1,95 мільйона барелів на добу в травні. 

Тим часом поставки російської нафти до Індії в травні зросли до 1,97 млн барелів на добу проти 1,68 млн барелів на добу в квітні. Травневий обсяг поставок – близький до рекорду, зазначають в Refinitiv. Частка Росії в структурі імпорту нафти до Індії у травні становитиме 38,6%. 

Водночас імпорт саудівської нафти до Індії впаде з 690 тис. барелів на добу в квітні до 570 тис. барелів на добу у травні. А імпорт з Іраку, ймовірно, знизиться з 900 тис. барелів на добу в квітні до до 890 тис. барелів на добу в травні.