23 травня, 2022, 13:25

Суттєві знижки на російську нафту дедалі більше розпалюють апетит незалежних нафтопереробних заводів Китаю, але офіційний Пекін не поспішає закуповувати її у великих обсягах для стратегічного нафтового запасу, повідомляє S&P Global Platts.

В травні стратегічні запаси в Китаї становили 325,71 млн бар., тобто були заповнені на 67% від загальної потужності, пише Reuters з посиланням на дані Kpler. Це на 6,12 млн бар. менше, ніж історичний рекорд - 341,83 млн бар., - зафіксований у червні 2020 року. За словами одного з пекінських чиновників, Китай не порушуватиме західні санкції щодо Росії, поповнюючи свої запаси дешевою російською нафтою. До того ж, ціни на нафту наразі такі високі, що навіть з урахуванням знижок Пекін вважає такі закупки економічно недоцільними. Китай не витрачав багато нафти зі стратегічних запасів в останні роки, тому рівень резервів залишається достатнім, зазначив чиновник.

Стратегія Китаю полягає в тому, щоб швидко нарощувати запаси нафти, коли ціни на сировину низькі, наприклад, $60/бар. або менше. Водночас зараз ціна російської нафти з урахуванням знижок становить $80/бар. і більше, кажуть аналітики.

Водночас джерела на ринку та аналітики стверджують, що закупки російської нафти допомогли підвищити прибутковість та завантаження незалежних нафтопереробних заводів Китаю. Раніше зі знижками продавали лише іранську та венесуельську нафту, оскільки ці країни знаходяться під санкціями.

Наразі сорт Urals став навіть привабливішим, ніж іранська нафта подібної якості. За даними джерел на ринку, кілька НПЗ, що базуються в Дуньїні, купили партії Urals протягом останніх тижнів. Прибуття перших танкерів в порт Шаньдун очікується наприкінці травня або на початку червня. Джерела повідомили, що вміст сірки в деяких партіях Urals становить приблизно 1,6%-1,8%, що трохи вище, ніж в іранській легкій нафті, яку раніше купували китайські незалежні НПЗ.

З кінця квітня середнє завантаження 40 незалежних НПЗ в регіоні Шаньдунь зростало і станом на 18 травня досягло 57,4%. Це на 1,8% більше, ніж тижнем раніше. В квітні середній показник завантаження становив приблизно 50%.