Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерував до суду справу щодо завдання «Укрзалізниці» збитків на понад 206 млн грн при закупівлях природного газу. Про це повідомила пресслужба САП.

12 червня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно двох учасників схеми — одного з керівників філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (посада зазначена на момент вчинення злочину) та фактичного власника компанії-постачальника, обвинувачених у зловживаннях, які завдали держкомпанії збитків на понад 206 млн грн.

Згідно з даними слідства, з грудня 2016 року по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі палива в обхід тендерних процедур, а також узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1000 грн на тис. куб. м. При цьому службовці «Укрзалізниці» приховували надходження більш вигідних пропозицій від учасників ринку, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям, кажуть правоохоронці.

Реалізація цієї схеми завдала «Укрзалізниці» збитків на загальну суму понад 206 млн грн. За версією слідства, ці кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми.

У межах досудового розслідування, яке САП та НАБУ розпочали у лютому 2020 року, одна з компаній-постачальників визнала неприйнятність вчинених злочинних дій власним менеджментом та відшкодувала «Укрзалізниці» завдану шкоду на 68,16 млн грн. Матеріали щодо інших учасників схеми виділені в окремі провадження, досудове розслідування у яких триває, додали в САП.