Qazaq Oil цього року розпочала програму оновлення своїх нафтобаз, яку планує завершити протягом 5 років. Наступним об’єктом реконструкції буде нафтобаза в Аягозі, повідомляє видання Kapital.kz, посилаючись на інформацію від прес-служби компанії. 

Модернізація проводиться у рамках запланованої раніше програми ребрендингу. Проєктом передбачено не тільки повне технічне оновлення, а й збільшення потужностей нафтобази, йдеться в повідомленні. 

«У нас по Казахстану 12 нафтобаз, де зберігається близько 30% всього пального, що ми продаємо, решта 70% зберігаються на орендованих нафтобазах. Ми розпочали їх оновлення цього року і плануємо завершити протягом 5 років», - сказала PR-директор компанії Асель Алімханова. «Ми на нафтобазі змінюємо все, починаючи від асфальтобетонного покриття і завершуючи самими цистернами, естакадами та трубами під землею», - додала вона.

На момент придбання нафтобази перебували у вкрай зношеному стані і потребували великих інвестицій, каже Асель Алімханова. Наприклад, одна з них була побудована в 1896 році.

Три роки тому компанія «PetroRetail» купила мережу заправних станцій «КазМунайГаз» та почала їх ребрендинг на Qazaq Oil. Перша АЗС під новим брендом відкрилася в листопаді 2020 року. Наразі компанія вже ребрендувала 220 АЗС Qazaq Oil. Компанія планує завершити модернізацію всіх своїх автозаправних станцій до кінця 2023 року. 

Загалом компанія має намір інвестувати в ребрендинг всієї мережі АЗС близько 75 млрд тенге (приблизно $160 млн).

Раніше НР повідомляв, що на ребрендованих АЗС Qazaq Oil обсяг продажів нафтопродуктів за два роки зріс більш ніж на 50%, а супутніх товарів – у 10 разів.