Казахстанський трубопровідний оператор «Казтрансойл» (КТО) в липні 2024 року збільшить експорт нафти нафтопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан (БТД), але скоротить постачання до Німеччини по нафтопроводу «Дружба». Про це повідомила пресслужба нафтопровідної компанії у листівці-відповіді на запит Reuters. 

«Казтрансойл» збільшить постачання з родовища Тенгіз по трубі БТД на 9,5% у добовому вираженні, до 140 тис. тонн. 

Водночас експорт нафти до Німеччини по нафтопроводу «Дружба» скоротяться в добовому вираженні на 19% відносно червня, до 100 тис. тонн. 

Минулого місяця в Німеччину було поставлено 100 тис. тонн нафти з родовища Карачаганак і 20 тис. тонн — з Кашагана. У липні експорт планують тільки акціонери Karachaganak Petroleum Operating (KPO), уточнили в прес-службі КТО. 

Раніше у квітні кашаганську нафту в обсязі 20 тис. тонн у тестовому режимі в Німеччину експортувала японська компанія Inpex, у червні — такий самий обсяг «дочка» італійської Eni — Agip Caspian Sea. 

Тим часом казахстанську нафту для постачання трубопроводом БТД доставляють танкерами з порту Актау. Загалом у січні-червні 2024 року експорт за цим маршрутом зріс до 701,2 тис. тонн, тоді як за аналогічний період минулого року становив 373,1 тис. тонн. 

Держхолдинг Казмунайгаз повідомляв раніше в березні, що підписав з азербайджанською SOCAR угоду про поетапне збільшення об'єму транспортування казахстанської нафти через Азербайджан у БТД до з 1,5 млн тонн до 2,2 млн тонн на рік. 

Експорт казахстанської нафти нафтопроводом Атирау-Самара і далі транзитом системою «Транснефть» з перевалкою на експорт в російській Усть-Лузі на Балтиці становив 1,691 млн тонн, що на 28% (650 тис. тонн) менше, ніж за такий самий період минулого року. 

Експорт казахстанської нафти з порту Новоросійськ, що надходить нафтопроводами Атирау-Самара і Махачкала-Новоросійськ, у першій половині поточного року зріс на 2% (на 67 тис. тонн), до 2,88 млн тонн, повідомила прес-служба КТО.

Схожі новини