11 серпня, 2023, 14:50

Казахстан збирається запровадити нову трирічну заборону на вивезення скрапленого газу автомобільним та залізничним транспортом, передає КазТАГ з посиланням на відповідний проєкт міністерства енергетики країни.

«Ввести заборону на вивезення з території РК скрапленого нафтового газу, пропану та бутану строком на три роки автомобільним транспортом, строком на шість місяців – залізничним транспортом, за винятком вивезення скрапленого нафтового газу надрокористувачами, що здійснили його виробництво в рамках угоди (контракту) про розподіл продукції або контракту надрокористування, затвердженого Президентом Республіки Казахстан, які мають стабільність податкового режиму відповідно до пункту 1 статті 7 Республіки Казахстан «Про податки та інші обов'язкові платежі до бюджету» (Податковий кодекс)», – йдеться у проекті наказу міністерства енергетики Казахстану.

У міністерстві енергетики відзначають стрімкий перехід населення та багатьох промислових підприємств на скраплений газ та запроваджене раніше держрегулювання роздрібних цін.

За даними прес-служби міненергетики, у 2022 році споживання на внутрішньому ринку зросло на 28% порівняно з 2021 роком. Разом з тим зростання споживання за 6 місяців 2023 року порівняно з аналогічним періодом минулого року становить близько 100 тис. тонн.

За потреби внутрішнього ринку у 130-140 тис. тонн/місяць (згідно із заявами акіматів) міністерство енергетики Казахстану поставляє 120-130 тис. тонн, покриваючи 90% попиту. У періоди планових та позапланових ремонтних робіт НПЗ не покривають 15-25% потреб внутрішнього ринку у LPG.

Нагадаємо, у 2020 році Казахстан запровадив заборону на експорт LPG автомобільним транспортом терміном на три роки.