26 січня, 2023, 11:35

Катар веде переговори про придбання частки бізнесу TotalEnergies в Іраку, де французька компанія має реалізувати проєкти на суму приблизно $27 млрд, повідомили Reuters три джерела.

За словами одного з джерел, QatarEnergy хочее придбати 30-відсоткову частку в іракському бізнесі TotalEnergies. 

У вересні 2021 року, після візиту до Багдаду президента Франції Еммануеля Макрона,  TotalEnergies підписала угоду про будівництво на півдні Іраку чотирьох гігантських сонячних електростанцій, реалізацію газових і водопровідних проєктів протягом 25 років. Зокрема, один з проєктів спрямований на зменшення залежності Іраку від поставок іранського газу. Угода вимагає початкових інвестицій у розмірі $10 млрд.

Однак існують побоювання, що TotalEnergies не реалізує угоду, оскільки останнім часом західні енергетичні компанії, включаючи Exxon Mobil, Shell і BP, скоротили свою діяльність в Іраку та намагалися покинути ринок цієї країни через низьку фінансову віддачу в рамках угод про розподіл доходів.

TotalEnergies наразі досягла незначного прогресу в роботах. Джерела Reuters повідомляли, що суперечки між компанія та урядом Іраку призвели до ризику зриву реалізації угоди.

В TotalEnergies раніше казали, що шукають партнерів у свої іракські проєкти, в яких компанія хоче зберегти від 40% до 50%.

QatarEnergy і TotalEnergies вже обговорювали продаж частки, і є висока ймовірність, що угода відбудеться, повідомили два джерела.

Французька та катарська енергетичні компанії вже мають низку спільних підприємств, зокрема виробництво LNG у Катарі, а також проєкти в Гайані, Намібії та Південній Африці.