10 березня, 2023, 13:35

Компанія Inpex NorthCaspian Sea Ltd. відправить тестову партію казахстанської нафти з родовища Кашаган обсягом 7 тисяч т через порт Актау і далі через Баку до Європи, передає кореспондент Tengrinews.kz.

Компанія Inpex NorthCaspian Sea Ltd. володіє 7,563% у консорціумі North Caspian Operating Company (NCOC), який є оператором Кашагана.

"На сьогоднішній день завантаженість порту з урахуванням перевалки через Транскаспійський маршрут BTC (нафтопровід Баку - Тбілісі - Джейхан - НР) обсягів Тенгізшевройл – 1,5 млн тонн – буде 3,5 млн тонн. Ще у нас у цьому місяці компанія Inpex з кашаганської групи планує зробити тестове відвантаження. Зараз налив нафти вже пройшов. Їхні цистерни йдуть в Актау. Сьогодні вже зливаються, і цього місяця планується зробити налив 7 тис. тонн", - повідомив представник "КазТрансОйл" на онлайн-зустрічі KASE з керівництвом АТ "КазТрансОйл".

Представник "КазТрансОйл" зазначив, що компанія має намір зберегти плани прокачування 1,5 млн тонн тенгізської нафти через Актау. Проте відвантаження тимчасово затримується через землетруси в Туреччині.

"За диверсифікацією потоків нафти "КазТрансОйл" бере участь у транскаспійському напрямку. Цього року було заплановано прокачування, перевалку 1,5 млн тонн тенгізської нафти через порт Актау. Але на сьогоднішній день ще жодної тонни не було відвантажено у зв'язку із землетрусом у Туреччині. BTC оголосив форс-мажор, тому що з двох наявних причалів на Джейхані один причал на сьогоднішній день непрацездатний, а через інший причал вони відвантажують тільки свою азербайджанську нафту", – пояснив представник компанії під час онлайн-трансляції.

Як раніше повідомлялося, Казахстан має домовленість з 1 січня 2023 року транспортувати 1,5 млн тонн казахстанської нафти через нафтопровід Баку - Тбілісі - Джейхан. Крім того, опрацьовується можливість збільшення поставок до 6-6,5 млн тонн.