24 січня, 2023, 15:32

Кабінет Міністрів України на засіданні 24 січня затвердив на посади членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз» шістьох переможців відбору: чотирьох незалежних членів та двох представників держави. Про це повідомляється на урядовому порталі.

За інформацією ExPro, представниками держави у Наглядовій раді стали Ростислав Шурма та Наталія Бойко. Незалежними членами було обрано Анфіннсена Тор Мартіна, Маріно Ентоні, Хуквея Річарда, Людо ван дер Хейдена.

Ростислав Шурма є діючим заступником керівника Офісу Президента з 23 листопада 2021р. З 30 липня 2012р по 25 листопада 2019р був генеральним директором заводу «Запоріжсталь».

Наталія Бойко була представником держави і в колишній Наглядовій раді «Нафтогазу» у 2019-2021рр. Також Бойко є у Наглядовій раді державного підприємства «Прозорро.Продажі».

Анфіннсен Тор Мартін (Норвегія) має 31 рік досвіду в норвезькій державній видобувній компанії Equinor, де пройшов шлях від менеджера з продажів до старшого віце-президента. Є старшим радником в консалтинговій компанії Boston Consulting Group, є членом наглядових рад 5 компаній, в тому числі міжнародного енерготрейдера Danske, Eurogas, газової електростанції Dublin Bay Power.

Маріно Ентоні (США, Канада) має 38 років досвіду у видобутку нафти та газу від інженера до президента та генерального директора. З 2012р виконавчий директор, а з 2016р президент та гендиректор Vermilion Energy. Раніше працював у наглядових радах 6 компаній.

Хуквей Річард (Великобританія) має 37 років досвіду у трейдингу вуглеводнів та фінансах, з них 33 роки у компанії BP, в тому числі на посадах фінансового директора низки бізнес дивізіонів, та операційного директора групи з ІТ рішень та управління ланцюгом постачання. Працював директором у раді директорів французької компанії атомної генерації EDF, є членом наглядових рад провідної світової компанії зі зберігання нафтопродуктів Royal Vopak N.V., роздрібної енергетичної компанії Parkland Corp та Агентства з атомної енергії Великобританії (UKAEA).

Людо ван дер Хейден (Бельгія), отримав PhD Єльського університету (1979р), професор бізнес-школи INSEAD (Франція), науковець та викладач з досвідом викладання стратегії та корпоративного управління 42 роки, з них 9 років у Єльському університеті та 33 роки у INSEAD, є членом наглядових рад 5 компаній та бізнес-асоціацій. Має понад 20 років безперервної роботи з нафтогазовими компаніями. Як і Бойко, був у складі попередньої Наглядової ради «Нафтогазу».

Нагадаємо, з 27 вересня 2021р Наглядова рада «Нафтогазу» відсутня через припинення повноважень усіх її членів. Функції Наглядової ради виконував Кабінет міністрів, як її акціонер. На початку грудня Міністерство енергетики оголосило відкритий конкурсний відбір на посаду незалежних членів Наглядової ради «Нафтогазу». Україна у меморандумі з МВФ зобов’язувалася призначити Наглядову раду до кінця січня 2023р.