12 травня, 2022, 10:15

Працівники Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області виявили завищення цін на паливо на автозаправках. Про це під час брифінгу повідомила завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Віта Сиромятнікова.

За її словами, щодня в області проводять приблизно 87 моніторингових спостережень за цінами на нафтопродукти.

«Буквально вчора (9 травня — ред.) ми отримали доручення прем’єр-міністра про перевірку роздрібних цін на ринку нафтопродуктів. Ми сформували групи, які виходитимуть на ці позапланові перевірки. Можна сказати, що на ринку нафтопродуктів деякі суб’єкти не поставилися адекватно до норм законодавства і десь на якихось заправках завищують ціни. Ми будемо це перевіряти», — каже Віта Сиромятнікова.

Автозаправки, на яких інспектори Держпродспоживслужби виявили завищення ціни, отримали рекомендаційні листи. У них вказані граничні ціни на паливо, які встановлює Міністерство економіки. Після цього підприємців зобов'язують встановити ту вартість, яка відповідатиме вимогам закону.

Нагадаємо, у Луцьку 10 травня стартували позапланові перевірки на двох АЗС щодо можливого завищення цін на пальне, розповів Суспільному завідувач сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Волині Олег Янюк.

Раніше Мінекономіки, на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку: станом на 05 травня цього року, розрахункові ціни для бензину становлять – 31,19 гривні за літр, для дизельного палива – 35,63 гривні за літр.

Граничний рівень торговельної надбавки на пальне становить:

       - не більше 7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;

       - не більше 6,50 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок, вартість бензину на АЗС не може перевищувати – 37,69  гривні за літр, дизельного палива 42,63 гривні за літр.

Під час продажу (реалізації) “брендового преміального” дизельного палива та бензинів автомобільних, із покращеними показниками якості та позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак),  скасовано граничний розмір торговельної надбавки.