30 травня, 2023, 11:00

JKX Ukraine звернулася до АМКУ, зазначивши, що передача активів “Укрнафтобуріння” призведе до монополізації ринку природного газу. Про це йдеться у зверненні компанії до АМКУ, копію якого має НафтоРинок.

Нідерландський акціонер JKX Ukгaine B.V. володіє 10 % в установчому капіталі ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння", чиї активи 4 травня було арештовано Печерським районним судом Києва та передано АРМА. Як відомо, потім уряд вирішив передати активи "Укрнафтобуріння" держкомпанії “Укрнафта”.

JKX Ukraine просить АМКУ вжити превентивних заходiв з метою недопущення монополізації ринку.

"Вважаємо, що отримання ПАТ "Укрнафта" в управління активів ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" у розмірі 99,9882%, у тому числі частки JKX Ukгaine B.V. у статутному капіталі ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" у розмірі 10%, підпадає під визначення концентрації суб'єктів господарювання, визначених Законом України "Про захист економічної конкуренції", при цьому така концентрація повинна бути заборонена Антимонопольним комітетом України як така, що призводить до монополізації ринків природного газу", – йдеться у зверненні.

Компанія також звернула увагу на те, що за результатами 2022 року сукупна вартість активів "Укрнафтобуріння" становила 21,09 млрд грн, а сукупний обсяг реалізації товарів, робіт та послуг – 9,712 млрд грн, тоді як дохід "Укрнафти" за той же період – 40,8 млн грн. Ця диспропорція може перевищувати порогові показники, визначені частиною першою статті 24 Закону України "Про захист економічної конкуренції" і вимагає попереднього отримання дозволу Антимонопольного комітету України.

В JKX Ukraine вважають, що, відповідно до закону, дана концентрація не може бути дозволена, а її учасники зобов'язані утримуватися від дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції

В JKX Ukraine також нагадали, що питання правомірності накладення арешту на  її 10-відсоткову частку в статутному капiталi “Укрнафтобуріння” та її передачі в управління АРМА компанія оскаржує в судовому порядку.