Електромобілі стрімко набирають популярності, тож світ потребує все більше літій-іонних акумуляторів для них. За останні роки десятка найбільших виробників цієї продукції суттєво змінилася. Видання Clean Technica склало Топ-10 найкрупніших компаній на поточний час та порівняло, як цей рейтинг відрізняється від аналогічного списку за 2014 рік. 

Зараз на вершині перебуває китайська CATL (Contemporary Amperex Technology Co. Limited). Компанія контролює більше третини світового ринку акумуляторів для електромобілів (34%), постачаючи батареї багатьом китайським та крупним світовим  автоконцернам, серед яких Tesla, BMW, Daimler AG, Hyundai, Honda, Toyota, Volkswagen, Volvo.

Другим найбільшим постачальником акумуляторів для електромобілів є компанія корейська LG Energy Solution (раніше називалася LG Chem), на яку припадає 14% поставок батарей на світовий ринок.

Китайський BYD вхождить до трійки найбільший, покриваючи 12% ринку акумуляторів, а за ним слідує японська Panasonic з 10-відсотковою часткою.

Далі йдуть дві південнокорейські компанії - SK Innovation, яка має 7% ринку, та Samsung SDI, частка якої становить 5%. До першої десятки входить ще кілька китайських компаній, але вони крихітні у порівнянні з такими виробниками з Піднебесної, як CATL і BYD.

Тепер повернемося на 8 років назад і подивимось, як 10 найбільших виробників акумяляторів виглядала в 2014 році. Panasonic (яка тоді постачала всі батареї для Tesla) була на вершині гори, а за нею йшла AESC, пов'язана з Nissan. На той час саме Nissan та Tesla випускали електромобілі для масового ринку.

На третьому місці в 2014 році була корейська LG Chem, а китайська BYD - на четвертому, трохи випереджаючи японську Mitsubishi/GS Yuasa. За ними йшла корейська Samsung. Декілька назв з рейтингу 2014 року залишаються в Топ-10 за 22 рік, але інші - зникли. Особливо примітно, що тоді в списку не було нинішнього гіганта CATL.