26 липня, 2023, 10:20

За процесуального керівництва Глобинської окружної прокуратури викрито групу з п’яти жителів Донецької області, яких підозрюють у несанкціонованому втручанні в роботу технологічного обладнання з метою викрадення нафти. Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

Згідно з даними слідства, вказані особи в одному з магістральних нафтопроводів, розташованих на Полтавщині, зробили наскрізні отвори, до яких приєднали виготовлене кустарним способом обладнання.

У ніч з 19 на 20 липня цього року на шляху до місця пошкодження трубопроводу чоловіків зупинили правоохоронці. Під час огляду автомобілів, на яких пересувалися особи, виявлено генератор, помпу та інше обладнання, пристосоване для несанкціонованого забору нафти, повідомили у прокуратурі. 

Наразі чоловікам повідомлено про підозру у замаху на крадіжку в умовах воєнного стану, пошкодженні магістрального нафтопроводу та у незаконному втручанні в роботу технологічного обладнання, що призвело до порушення нормальної роботи трубопроводу і створило небезпеку для життя людей, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 185, ч. 2 ст. 292 КК України).

Окрім цього, за клопотаннями слідчого і прокурора Комсомольським міським судом підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою з можливістю внесення застав на загальну суму понад 750 тис. грн.  

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Перевіряється причетність підозрюваних до скоєння аналогічних злочинів на території Полтавської та інших областей України. Слідчі дії здійснюються відділом поліції № 2 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області.