Антимонопольний комітет України (АМКУ) не бачить монополії на роздрібному ринку нафтопродуктів, тоді як ситуація на ринку природного газу є зовсім іншою. Втім, «Нафтогаз» оскаржує рішення АМКУ щодо домінуючого становища компаній групи на газовому ринку. Про це заявив голова АМКУ Павло Кириленко в інтервʼю «Українським Новинам».

«На сьогодні в АМКУ відсутні справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів», — сказав Кириленко.

Він зазначив, що комітет не виявив загрози конкуренції внаслідок передачі «Укрнафті» АЗС «Глуско» на регіональних ринках пального (бензину, дизельного палива та скрапленого газу). Тому у березні «Укрнафта» отримала дозвіл на концентрацію. 

Наразі АМКУ оцінює можливі наслідки передачі «Укрнафті» заправних станції російської «Татнєфті». «Рішення по ним ще не ухвалене, робота триває», — зазначив голова АМКУ. 

Водночас ситуація на ринку природного газу є зовсім іншою. За словами Кириленка, компанії, які входять до Групи Нафтогаз, мають ознаки домінуючого становища, зокрема на ринках оптової реалізації природного газу. Водночас очільник комітету нагадав, що порушенням є не сам факт монопольного становища, а зловживання ним.

Наприкінці 2023 року АМКУ визнав «ГК«Нафтогаз Трейдинг» та «Укртрансгаз» такими, що займали монопольне становище на ринку первинної оптової реалізації природного газу протягом 2021 року та на загальнодержавному ринку послуг транспортування природного газу магістральними трубопроводами України у період 2016- 2018 років відповідно. Наразі ці рішення оспорюються групою Нафтогаз у судах, розповів Павло Кириленко.