16 травня, 2022, 15:08

У понеділок міністри закордонних справ ЄС намагалися публічно тиснути на Угорщину, щоб та підтримала ембарго на російську нафту, при цьому Литва заявила, що блок є «заручником однієї країни-члена», повідомляє Reuters.

В уряді Німеччини, яка є найбільшим  покупцем російських енергоносіїв, заявили, що хочу ввести заборону на імпорт російської нафти на роки. "Я впевнена, що найближчими днями ми дійдемо згоди, - сказала міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, прибувши на зустріч зі своїми колегами. - Ми повинні підготувати це рішення надзвичайно добре, тому що воно повинно бути довгостроковим”.

Водночас Угорщина, найближчий союзник Москви в ЄС, заявила, що хоче отримати від блоку сотні мільйонів євро, щоб пом’якшити відмову від російської нафти. Для введення ембарго ЄС потребує, щоб усі 27 держав погодились на нього. “Весь союз є заручником однієї країни-члена”, – заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на своїй сторінці у Facebook 11 травня заявив, що рішення поки не видно. Віндодав, що уряду Віктора Орбана потрібні "сотні мільйонів доларів" на збільшення потужностей нафтопроводу з Хорватії та на компенсації для угорської економіки.

Однак міністри ЄС від Австрії до Естонії заявили, що нафтове ембарго все одно буде введено, навіть якщо для досягнення угоди знадобиться більше часу.