7 липня, 2022, 11:40

Розкрадання нафти в Нігерії становить загрозу існуванню нафтової промисловості країни, заявив глава Shell Nigeria Осагі Окунбор на енергетичній конференції в середу, додавши, що воно вже призвело до зупинки двох основних трубопроводів, повідомляє Reuters.

Окунбор сказав, що крадіжка нафти була однією з причин, чому Нігерія не змогла виконати свою квоту ОПЕК, встановлену на рівні 1,8 млн бар./добу. «Два наших найбільших в країні трубопроводи потужністю в сотні тисяч барелів сьогодні закриті», - сказав Окунбор, не повідомляючи деталей. - Це факт, що питання крадіжок… є загрозою для існування цієї галузі».

Як повідомляв НР, Нігерія втратила $1 млрд доходу протягом першого кварталу цього року через розкрадання нафти. Як заявив голова Комісії з регулювання нафтової промисловості Нігерії Гбенга Комолафе, зі 141 млн бар. нафти, видобутої в І кв. 2022 року, на перевалку прийшло близько 132 млн бар. 

За словами Комолафе, у першому кварталі 2022 року обсяги розкрадання нафти зросли в середньому до 108 тис. бар./добу, тоді як в у 2021 році становили 103 тис. бар./добу. Крадіжка призвела до оголошення форс-мажорних обставин на експортній перевалці Bonny Oil & Gas Terminal, куди нафта транспортується по трубопроводу з дельти річки Нігер.