Нафтокомпанія «Газпромнєфть» завдяки запуску нової установки більш ніж удвічі збільшить видобуток на одному зі своїх найбільших нафтових родовищ у Західному Сибіру цього року - до 5,5 млн т, повідомляє Reuters.

У вівторок «Газпромнєфть» запустила першу чергу установки з підготовки нафти на родовищі імені Алєксандра Жагріна, що розробляється в рамках дочірнього підприємства Газпромнефть-Хантос. Минулого року виробництво на родовищі становило 2,5 мільйона т нафти.

Друга черга установки дасть можливість у 2023 році перевалювати 8 млн т нафти та розпочати розробку нових активів у рамках кластера «Зима» із сукупними запасами 840 млн т нафти.

«Газпромнефть-Хантос», найбільша дочірня компанія «Газпромнефті», видобуває понад 13 млн т нафти на рік. Глава «Газпромнефть-Хантос»  Сергій Федоров сказав журналістам, що цього року підприємство наростить видобуток нафти та пробурить 300 нових свердловин. «Плануємо подолати позначку видобутку в 14 мільйонів тонн рідких вуглеводнів у 2023 році», - сказав він.

Минулого року «Газпромнефть» видобула близько 101 млн т вуглеводнів, зокрема 62 млн т нафти.